Türkiye İle İlgili Skandal Açıklama

Türkiye İle İlgili Skandal Açıklama

Ülkemizle ilgili nasıl sözler bunlar

Türkiye’nin gücünü görmezden gelenler yürek yemişçesine açıklamalara devam ediyor bizlerde biliyoruz ki bunlar tek başlarına bir şey değil arkalarında ki güce güveniyorlar.

Ülkemiz Savunma sanayisinde emin adımlarla ilerlerken her alanda güçlenirken yakın komşumuz ise meydan okumalara devam ediyor. Halkına moral vermek için açıklamalar yapan Yunan Genel Kurmay Başkanı Komik bir açıklama yaptı bakın hangi komik söylemlerde bulundu soruyoruz nasıl yapacaksın?

Yunan Genelkurmay Başkanı olan Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu söyledi ve “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” şeklinde skandal bir açıklamada bulunuldu.

‘TÜRKLERİ YERLE BİR EDERİZ’ Noel yortuları nedeniyle Savunma Bakanlığı basın mensupları için düzenlenen basın toplantısında konuşan Yunan Genel Kurmay Başkanı Evan gelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış

ve istikrarı korumakla görevli olduğunu ve ABD’nin de aynı amacı güttüğünü belirtti. Apostolakis, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” şeklinde konuştu.

BBC Türkçe den Stelyo Berberakis’in haberine göre, Apostolakis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşı olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığından söz etti.

Yunan Genelkurmay Başkanı “Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” dedi.

Apostolakis buna rağmen, “ABD’nin Türkiye’den asla vazgeçmeyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye’yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini” de sözlerine de altını çizerek belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir